pink-himalayan-salt-e1434616594899

Himalájska ružová soľ zastaví migrénu, detoxikuje, ….

Každý z vás určite počul o zázračnej himalájskej soli. Ma jedinečný vzhľad a to ružovú farbu, ktorú zabezpečuje zvýšený obsah železa a iných prospešných minerálov, má lepšiu chuť, je zdravšia pretože pochádza z oblasti Himalájí, kde je ťažená z hĺbky 400 – 600 pod zemou, kde je dokonale chránená pred negatívnymi vplyvmi prostredia. Teda nehrozí jej znečistenie.

Aké sú výhody himalájskej soli?

 • Detoxikuje telo a vyrovnáva hladinu PH v tele
 • Konzumácia a kúpeľ dodáva telu viac ako 83 minerálov a stopových prvkov, ktoré pomáhajú teli
 • Upravuje krvný tlak
 • Znižuje hladinu cukru v krvi
 • Zlepšuje hormonálnu rovnováhu v tele
 • Pomáha pri poruchách spánku
 • Pomáha pri redukcii hmotnosti
 • Lieči migrénu a zastavuje bolesť
 • Pomáha pri pálení záhy
 • Pomáha pri bolesti žalúdka
 • Lieči alergiu a astmu
 • Lieči ekzém
 • Lieči kožné choroby
 • Pomáha pri bolestiach uší
 • Vyhladzuje vrásky
 • Urýchľuje hojenie rán
 • Odstraňuje zápach z úst
 • Odstraňuje vodný kameň zo zubov
 • Podporuje zdravie ciev
 • Môžu zmiznúť migrény, bolesti žalúdka, pálenie záhy 

 

Objednáte TU:

Použitie himalájskej soli:

ROZTOK – SOĽANKA

Himalájsku soľ nasypte do vody (napríklad do zaváraninového pohára s viečkom). Musí vzniknúť nasýtený roztok – 26% koncentrácie – viete to podľa toho, že na spodku Vám ostane nerozpustená soľ. V tomto stave je to potrebné udržovať a roztok bude stabilný.

Soľný roztok používajte nasledovne : 

Na cca 70 kg postavu užívajte jednu kávovú lyžičku soľanky denne – POZOR opäť len s dodatkom, že ste radikálne zredukovali príjem chloridu sodného a silne spracovanej stravy, kde sa tento nachádza. Ak vážite podstatne viac, alebo menej, prípadne pri deťoch – jednoducho odhadnite množstvo smerom na hor, alebo na dol. Nebojte sa množstva smerom nahor hlavne pokiaľ máte nadváhu , tak Vám to dokonca ešte viac prospeje. Kyslosť nahromadená v tukových bunkách teda v obezite ako takej a aj v kĺboch, chrupavkách a pod. má ešte lepšiu možnosť sa uvoľňovať.

Každé ráno na prázdny žalúdok nalejte jednu kávovú lyžičku z roztoku do pohára čistej vody a následne vypite. Pred tým, ako si naberiete lyžičku soľanku , tak pohárom riadne zatraste, alebo jednoducho lyžičkou zamiešajte. Lebo hustejšia časť, ktorá sa zdržuje na dne pohára sa musí riadne premiešať. Jednu kávovú lyžičku soľanky si vlejte do takého množstva vody, aké Vám najlepšie chutí – minimálne 2 – 3 dcl.

Ak pocítite únavu počas dňa – kľudne si dajte ďalšiu takúto lyžičku soli namiesto kávy. Ak ste napríklad tvrdo fyzicky pracovali, tak ste stratili potením a pod. veľa soli . Nebojte sa ju takto nahradiť.

Následne po vypití soľného roztoku zapite takto pripravený nápoj maximálnym množstvom ďalšej čistej vody aké ste v stave vypiť. Minimálne ďalších 2 – 3 dcl ak môžete tak ideálne viac. To do vás zo začiatku nepôjde, ale po určitom čase sa telo znova zavodní a bude vďačné, za tento váš nový móres.

Za každú cenu vypite počas celého dňa maximálne množstvo vody aké ste v stave vypiť. Napomôžete tým soli pracovať na vašich problémoch.

POUŽITIE ROSTOKU:

OČI – 1 % roztok – do jedného – dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Štamprlík na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň napríklad pri televízore a pod.

ZUBY – 26 % roztok zubný kameň odstránite vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac komplet : vezmite si malý štamprlík – najmenší aký máte v domácnosti. Nalejte do neho z vášho roztoku len celkom malé množstvo – tak aby ste boli v stave v tomto štamprlíku namočiť zubnú kefku. A takto si umývajte zuby.

ZÁPACH Z PUSY – 10 % roztok odstránite natrvalo za predpokladu, že ho máte a zlepšíte hygienu v ústnej dutine . Jednoducho vyplachovať – preglgávať v puse. Zápach v puse robí nesprávna strava v žalúdku, alebo pokazené zuby, prípadne iné choroby ústnej dutiny. Tak že touto cestou používať soľ je len tak trochu ako keď ometáte prach na ceste. Treba vyriešiť pôvod zápachu.

ASTMA – ALERGIE – všetky problémy spojené s dýchacími cestami, dokážete urobiť zázraky.

V tejto oblasti ste v stave rapídne eliminovať v krátkej dobe množstvo problémov. Viem, že to znie neuveriteľne, ale proste – Soľ nad Zlato , alebo Soľ nad Lieky, alebo SOĽ nad doterajší neaktualizovaným rozum.

DETOXIKÁCIA TELA – kúpeľom min 1 % roztok – v priebehu 20 minút viditeľné výsledky. Kúpeľ musí trvať min 40- 60 minút a musí byť dodržaná stála teplota vody v min 37 stupňov, ináč soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, bude treba pripúšťať ďalšiu horúcu vodu a vyrovnávať teplotu. A teda je potrebné teplotu kontrolovať teplomerom. Soľ na celú vaňu smie byť pre mnohých dosť drahá. Tak si jednoducho urobte kúpeľ len do lavóra a poseďte si pri ňom – nohy pekne ponoriť a čakať. Budete šokovaný podivuhodnou mäsnatou, ktorá sa vám cez póry v chodidlách dostane von.

ZRÝCHLENÉ HOJENIE – čerstvé rany do 3,5 % roztoku, ináč do 10 % roztok týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky .

UŠI– 1% roztok , alebo ako prírodná náhrada za ušné kvapky. Namočiť tyčinku, alebo vatu do roztoku a bežne ako aj s inými prostriedkami vymývať.

ZÁPACH Z PODPAZUŠIA – do 10 % roztok , ak máte problémy s nadmerným potením, dokážete ho odstrániť. Ale zase to je len ako kozmetika. Riešte problém zo stravou a zmizne problém zo zápachom.

POKOŽKA TVÁRE – 1% roztok denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na tvári. Umyť tvár a vodu neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.

EKZÉMY – psoriasis a iné napr na rukách, nohách, tele – začať 3% roztokom a stupňovať až na 8–10%. Užívanie : do roztoku namočiť handru a touto obaliť príslušnú plochu napríklad ruku, alebo nohu. Ak obalenie nie je možné, tak prikladať handru na postihnuté miesto.

 

Recept na migrénu:

Vezmite približne 2 až 3 dcl pohár s čistou vodou a nasypte doň približne 1/2 až 1 čajovú lyžičku himalájskej soli.

Do toho vytlačte šťavu z polovice až jedného celého citrónu.

Dobre premiešajte, aby sa všetka soľ vo vode rozpustila a následne to vypite. Bolesť hlavy by mala za okamih (zvyčajne do pár minút) ustúpiť.

 

Soľná terapia – inhalácia

Speloterapia, alebo inak soľná terapia, využíva soľ pri riešení respiračných ochorení a pre zlepšenie celkového zdravotného stavu.

Keď sa inhaluje slaný vzduch, nepatrné čiastočky soli cestujú cez celý dýchací systém. Antibakteriálne a antimikrobiálne čiastočky očistia a detoxikujú pľúca a priedušky. Štúdie ukazujú, že soľná terapia je široko účinná pre:

 • Zníženie príznakov astmy
 • Zníženie sezónnych alergií vyčistením dutín
 • Zlepšenie funkcie dýchacieho systému fajčiarov
 • Zlepšenie ochorení kože, ako je ekzém a dermatitída
 • Zlepšenie funkcie pľúc u jedincov s cystickou fibrózou

 

Na domáce použitie je možné si zakúpiť Inhalátor Himalájskej soli, alebo si jednoducho môžete spraviť naparovací kúpeľ použitím misky a prikrytím sa uterákom, alebo utierkou.

 

Himalájska soľná lampa

Soľné lampy sú krásnym, cenovo dostupným a zdravým doplnkom do každej domácnosti. Najväčší kredit im však treba pripísať predovšetkým za schopnosť čistenia vzduchu. Ako? Soľné lampy ťahajú vlhkosť zo vzduchu k povrchu lampy, kde sa v dôsledku tepla, voda rýchlo odparuje. Odparovanie produkuje záporné ióny. Peľ, prach, špina, znečisťujúce látky a alergény v ovzduší zase nesú kladný náboj. Negatívne ióny neutralizujú tieto kladné ióny, tým čistia vzduch v miestnosti.

 

Himalájsky detoxikačný kúpeľ

Pridanie himalájskej soli do kúpeľa vytvára omladzujúci, detoxikačný a relaxačný pocit domácich kúpeľov. Slaná voda nesie elektrický náboj soli, spolu s rozpustenými minerálnymi látkami. Soľný kúpeľ pomáha čerpať toxíny, hlboko čistí pokožku a napomáha celkovej energetickej očiste tela.

 

 

Pre dosiahnutie najsilnejšej detoxikácie si pripravte tzv. slaný kúpeľ zo Soľanky. Rozpustite približne 0,5-1kg himalájskej soli v teplom kúpeli. Je to vysoko intenzívny detoxikujúci kúpeľ, ktorý sa neodporúča častejšie ako raz za mesiac a nie dlhšie ako na 15 alebo 20 minút.

Pre jemnejší detox sa odporúča pridať iba 1-2 šálky himalájskej soli do teplého kúpeľa.

 

ZDROJ